بیوگرافی شاپور ابراهیمی معروف به ” شاپور الف “

به نام خدا

شاپور ابراهیمی معروف به شاپور الف یک بهبود یافته و فعال در زمینه ویرایش و نویسندگی کتبی می باشد که بر روی ماهییت بهبودی متمرکز شده است شاپور الف-بانیان بهبودی

 

در زیر قسمتی از دسترنج این عزیز را جمع آوري نموده ایمانجمن بانیان بهبودی

 

1- خاطرات يك معتاد، نشان دهنده‌ي سير بيماري اعتياد و خاطرات مردي است كه از عمق نيستي و جهنم اعتياد با كمك خداوند برخاسته، اكنون به عنوان يك مدديار به خدمت بيماران معتاد كمر بسته است، بيماريي كه جنبه‌ي ريشه‌اي و بنيادي در خانواده‌هاي آشفته دارد و نشان مي‌دهد كه چگونه كمبود معنوي و نبودن خدا در زندگي انسان‌ها آن‌ها را از مسير زندگي منحراف مي‌نمايد و بيانگر اين است كه اگر فرد معتاد از نيروي‌برتر از خودش كمك بخواهد، خداوند هم به او كمك مي‌نمايد كه از چنگال اسارت اعتياد خارج شود!
2- لب دوخته، زندگي ‌نامه‌ي خانم معتادي است كه در گردباد زندگي در دامن اعتياد افتاده و در اسارت به دنبال مرگ و رهايي مي‌گردد و به لطف خداوند به انجمن‌هاي دوازده قدمي خودیاری هدايت شده و از دست غول اعتياد رها شده و اكنون به همدردانش كمك مي‌نمايد كه نجات پيدا كنند!
3- ماهي‌قرمز، داستان زيبايي از زندگي دو ماهي قرمز شب عيد را بيان مي‌كند كه ترسيمي از عشق و وابستگي را نشان مي‌دهد، در اين داستان آموزنده و شيرين تلاش كساني را نشان مي‌دهد، كه مي‌خواهند به دوستان و عزيزان خودشان كمك كنند، امّا با تمام سعي و تلاش‌شان نمي‌توانند كوچكترين تغييري در سرنوشت آن‌ها ايجاد كنند!
4- كراك و شيشه، يك كتاب تحقيقاتي باليني و تجربي از تعدادي معتادان به كراك و شيشه نوشته شده است، كه شايد با مطالعه‌ي آن متوجه باشند كه اين دو موادمخدر خيلي مهلك چه تأثيري در جسم و روان و فكر قربانيانش ايجاد كرده و چگونه عده‌اي معتاد با كمك معتادان ديگر از دست اين دو هيولاي قرن نجات پيدا كرده و اكنون به همدردان خود كمك مي‌نمايند و در اين كتاب چندین روش ترک به همراه عرقيجات و جوشانده و پرهيز كردني‌ها نوشته شده است كه توسط معتادان استفاده شده و در روند بهبودي آن‌ها كمك موثري بوده است!
5- راه نجات، كتابچه‌ي مفید كوچكي است که باعث نجات معتادان زیادی شده است كه از مدت چاپ آن ده سال مي‌گذرد و تاکنون به هزاران معتاد، ترياكي و هروييني و كوكاييني برای ترک آسانتر كمك كرده است، در اين كتابچه مفید پیام برای معتادان برای ترک و رفتن به جلسات دوازده قدمی خودیاری و طريقه‌استفاده از عرقيجات و جوشانده‌ي مخصوصي نام برده شده است و دیگر اینکه فرد در دوران ترک فیزیکی چه اعمال درستی را انجام دهد!
6- دوازده غول، تمثيلي معروف در بین بیماران معتاد است که عبارات از عادت‌هاي دوازدهگانه ويرانگري است كه به اين سادگي‌ها دست از سر معتادان و وابستگان بر نمي‌دارد، بلكه برای برطرف و کمرنگ شدن باید آنها را شناخت و با آگاهي و ابزارهای خودیاری برگرفته از اصول دوازده قدم مي‌توان از دست آن‌ها با موفقیت رهايي پيدا كرد!

7- من كيستم، كتابي در سه جلد كه از نواقص شخصیتی و چگونگی شکل گیری و كمبودهاي اخلاقی است که برای شناخت هويت و شخصيت مرموز معتادان و وابستگان نوشته شده است، كه با شناسايي و مورد بحث و تشريح قرار دادن آن‌ها موفق گردید این يك كتاب تحقيقاتي نمونه در سطح جهان برای شناخت خصوصیات معتاد و بیماری اعتیاد و وابستگی تهيه شده است، كه این بیماران با شناخت اين نواقص شخصيتي و رسیدن به فضیلتها مي‌توانند روي خودسازي و خودشناسي و ویژگی خود اقدام نمايند!
8- ترس عامل بيماري قرن، در اين كتاب به دو گونه ترس متداوال در انسانها بحث شده است و در این ترسهای مثبت و ترسهای منفي شناسايي و معرفی شده است، كه با شناخت اين ترس‌ها مي‌شود به خودتان كمك کنید، كه بتوانيد ترس‌هاي منفی و کاذب خود را كمرنگ‌تر كرده و براي بقيه‌ ترسها که مثبت هستند هم راهكارهايي با اصول خودیاری پيدا نماييد!
9- فرشته، داستاني شيرين و عبرت آموز از زندگي يك بیمار سرطاني ناامید و در لبه مرگ قرار داشت كه توسط يك انسان فرشته نما به زندگي و روحیه‌ی امیدواری و اعتقاد بر مي‌گردد و با ارتباط معنوي با افکار مثبت و تقویت روحیه ‌توانسته است، تاريخ تعيين شده براي مرگ دردناكش را عقب انداخته و بر عفريت سرطان پيروز شود و اكنون در انجمن سرطاني‌های ایران به همدردان خود كمك مي‌نمايد!
10- زنده باد داروي گياهي، در اين كتاب از داروهاي سنتي و میوه و سبزی‌هایی كه براي درمان و معالجه‌ي سرطان اعجاز خود را ثابت كرده و سر فصلي جديدی برای درمان انواع بیماری سرطانها و برای پیش و جلوگیری از ابتلای افراد به بیماری سرطانهای مختلف باز کرده است، كه اين داروهاي سنتی و گياهي توانايي دارند، هم از رُشد سلول‌هاي سرطاني جلوگيري نمايند و هم اگر چنانچه كسي به سرطان ابتلا شده است، مي‌تواند با راهكارهاي علمي کاربردی و تجربی اين كتاب خودش را از مرگ نجات دهد!
11- روش ساده‌ي ترك سيگار، همين بس كه سيگار خطرناك‌ترين نوع مواد مخدر در دنياست كه ترك آن خيلي سخت‌تر از ساير موادمخدر است، دراين كتاب چكيده‌اي از تجربه‌ي هزاران سيگاري و نیکوتینی موفق در انجمن خودیاری سيگاري‌هاي ايران جمع آوري شده و شما مي‌توانيد از راهكارهاي موفق آنها استفاده نماييد!
12- كودكان در خطرند، در اين كتاب اشاره‌اي واقع گرایانه به تاثیر مرگبار سم مهلک نیکوتین در بین کودکان معصومی دارد، که والدین آنها اعتیاد به نیکوتین دارند، هشدارهایی براي وجدان و عاطفه‌ي خفته‌ي والدین و اطرافیان معتاد به نيكوتين داده است. كه به راحتي و ظالمانه فرزندان خود و اطرافیان را بيمار مي‌كنند و به خود زحمت ديدن صدماتی که به اين كودكان معصوم زده‌اند را نمي‌دهند!
13- پشت پرده‌ي دود، كتابي روانشناختي و تجربی از شخصيت مرموز و پنهان معتادان كه مي‌خواهند خودشان را طبق عادات دوران کودکی از ديد ديگران مخفي نگهدارند، در اين كتاب به انگيزه‌هاي آن‌ها پي‌خواهيد برد، كه چرا خودشان را در پشت پرده‌ی ‌دود مخفي مي‌كنند، مگر آن‌ها چه چيزي در خود مخفی و پنهان کرده‌اند كه نمي‌توانند آن را بروز دهند؟
14- روز به روز 365 روز، كتابي معنوي و روحاني برای تمام ایام سالهای زندگی در آرامش است كه براي هر روز از سال يك تقويت و انرژی فكري و يك انگيزه قوی براي بقا و شاد زیستن نوشته شده است و شما مي‌توانيد روز به‌روز خودتان را تا مطالب شیرین و هیجانی آن تقویت کرده و رُشد و تغییرات خود را محك بزنيد!
15- راز موفقيت و اعتياد جنسي، كتابي متهورانه از روابط پنهان كه تاكنون به صورت راز باقی مانده است، در اين كتاب به پسران و دختران و زنان و مردان چگونگي موفقيت در روابط عاطفی موفق در زندگی مشترک و روابط جنسي سالم را آموزش مي‌دهد و اشاره‌اي دارد براي اعتيادهاي جنسي كه از بزرگ‌ترين مُعضلات اجتماعي که تاکنون در آمده است!
16- فرار از سرنوشت، در داستان اين كتاب اشاره‌اي به دختران فراري دارد كه با فرار كردن خود مي‌خواهند سرنوشتي بهتر برای خودشان درست کنند و چیزی بغیر از سرنوشت خود داشته باشند، آنها نمي‌دانند كه با فرار کردن از خانه و کاشانه خود در دام گرگان انسان‌نما اسير خواهند شد و هرگز رنگ خوشبختي به خود نخواهند ديد!

17- راه سوم، كتابي جالب و جذاب براي كساني كه همیشه مي‌خواهند به طریق رندی و زرنگی پا بر روی اصول و سنت و آیین و قوانین بگذارند و راه صدساله را يك شبه به پيمايند، کتابی برای کسانی که فكر مي‌كنند خيلي زرنگ تشريف دارند و فكرشان خلاق و موفق است!
18- بحران، كتابي تجربی و تحقیقاتی براي شناخت ریشه بيمارهاي عادتها و علل ایجاد آسیبهای فردی و خانوادگی و اجتماعی که تا کنون در بین افراد خانواده‌ي آشفته دیده شده است، اين كتاب به شما كمك مي‌نمايد كه خود را در آينه‌ي تمام قد تماشا كنيد و خود و فرزندانتان را از گرداب‌های بحران بیماری وابستگی و هموابستگی متقابل نجات دهيد!
19- كتاب نارنجي، كتاب پايه براي كاركرد قدم‌هاي رهايي از وابستگي‌و هم‌وابستگي‌هاي ناسالم است، در اين كتاب به روش‌هاي مخرب وابستگی و هم‌وابستگي‌های متقابل و کارکرد دوازده قدم خودیاری اشاره شده است و به شما توانايي مي‌دهد كه وابستگي‌هاي ناسالم و عادت‌هاي به جا مانده دوران كودكي كه در شما باقی مانده است را از بين ببريد و يا كم اثرش كنيد!
20- كتاب آبي، كتابي است براي شناختن تفاوتهای بيماري عادت و وابستگي و هم‌وابستگي متقابل و شناخت وابستگي سالم و رفتارهاي متقابل سالم و جایگزینی مقابل وابستگي‌ها و عادت‌هاي ناسالم و آزار دهنده كه به شما آموزش مي‌دهد كه آن‌ها را از هم تشخيص و تفكيك کنيد!
21- كتاب زرد، مجموعه سؤالات دوازده قدم خودیاری براي كاركرد قدم‌هاي كُدا (انجمن رهايي از وابستگي‌ها) مي‌باشد، كه در اين كتاب به سؤالات مخصوص وابستگي‌ها و شجره‌نامه‌ي خانوادگي بر مي‌خوريد!
22- پشتيباني در كُدا، اين كتاب مخصوص كساني است كه تازه وارد جلسات كُدا شده‌اند و يا مي‌خواهند براي رهايي خود از مُعضلات وابستگي و هم‌وابستگی‌های متقابل راه نجاتي بيابند و براي كساني است كه مي‌خواهند از جلسات رهايي از وابستکی‌ها اطلاعات درستي كسب كنند و يا براي كساني است كه مي‌خواهند بهره‌ي بهتري از جلسات ببرند و موفقيت خود را در رهايي از وابستگي‌ها و هم‌وابستگی‌های مختلف تضمين كنند!
23- سرطان پستان، يك كتاب تحقيقاتي در انجمن سرطان ایران براي آکاهی خانم‌ها و آقايان مي‌باشد كه با پي‌گيري اصول و راهکارهای اين كتاب بتوانند به موقع خودشان را در مقابل سرطان پستان قوي و آماده نمايند و با پي‌گيري اصول اين كتاب ترسهای بی مورد خود را کاسته و براي خودشان و افراد خانواده بستر مناسبي از سلامتي آماده نمايند كه اين بيماري در حریم اعضای خانواده از بين برود!
24- 12 قدم براي شفا و درمان سرطان، اين كتاب، كتاب اصلي برای کارکرد اصول خودیاری انجمن سرطاني‌هاي ایران برای کارکرد دوازده قدم است، كه اعضاء با كاركرد اين قدم‌ها توانسته‌اند در مقابل غول مرگ و نيستي سرفراز و پيروز باشند، اين كتاب به ساده‌ترين نوع خود مي‌باشد كه افرادي كه سواد كافي ندارند و اطلاعاتي جامع از دوازده قدم میخواهند، به آن‌ها روش ساده‌ي كاركرد قدم‌ها و تأثیرات شگفت انگیز آن را آموزش مي‌دهد، در اصل خود آموز قدم‌ها در رابطه با درمان و نجات از سرطان است!
25- 12 قدم برای شفا و درمان تالاسمی، کتابی برای کارکرد دوازده قدم معنوی و خودیاری انجمن تالاسمی‌های ایران و جهان است، هر بیماری با کارکرد و رعایت اصول معنوی و درمانی در این بیماری میتواند خود را از چنگال مرگ نجات دهد، روش‌های ساده‌ی آموزشی آن توانایی دارد که برای هر فردی با هر سوادی که دارد جا بیافتد، لازم است به اصول سادهی این قدمها توجه شود و بیمار با پذیرش بیماری خود روحیه خود را تقویت نماید!
26- احیای كودك درون، يك كتاب تجربی علمی و کاربردی، تحقيقاتي و تجربي حوزه ی میدانی براي شناخت و احياي كودك درون نوشته شده است، اين كتاب تفاوت‌هاي شگرفي با نمونه‌هاي چاپ شده در بازار كتاب را دارد، که شما با خواندن آن میتوانید به ساده ترین راه و روش با درون خودتان ارتباط بگذارید و ترسها و افسردگی و بیماریهای وابستگی و هموابستگی متقابل خود را درمان نمایید!
27- والدين ملامتگر، اين كتاب براي بهبودي و رهايي بیماران از سرزنش و خودآزاري و ديگر آزاري است، كه مي‌توان ادعا کرد که راهکارهای اين كتاب سرآغاز بهبودي از بي‌ارزش‌ها و بي‌لياقتي‌ها و سرزنش‌هايي است كه والدین و ديگران در طي دوران زندگي از دوران کودکی به ما تلقین كرده‌اند و خودمان هم دشمن خودمان شده‌ايم!
28- شگفتي در 12 قدم، اين كتاب چگونگي خود آموز اصول خودیاری قدم‌ها در رابطه با اعتیاد به سيگار، دشمن و قاتل شماره يك بشريت مي‌باشد كه در سال عامل مرگ ده ميليون انسان معتاد به نيكوتين و كساني كه در مجاورت دود دوّم يك سيگاري و نیکوتینی قرار دارند است!
29- خاطرات سرطاني‌ها، يك كتاب اميدوار كنند و بشارت بخش در ایجاد انگیزه سلامتي و بهبودي براي كساني است كه بیماری سرطان دارند و يا برای كساني است که از اعضاء و دوستان بیمار سرطاني هستند، شما در این کتاب با مراحل عود و رُشد بیماری سرطان است و اینکه پرورش روحیه و ارتباط معنوی عامل اصلی روحيه‌ي دادن به خود در این افراد بزرگمنش و قوي اراده است، خواندن خاطرات اين دوستان باعث دلگرمي سایر بيماران سرطانی و خانواده‌هاي آن‌ها مي‌شود!
30- نام من هيچ‌كس، خاطرات عبرت آموز و تلخ يكي دیگر از معتادان به موادمخدّر است كه در مسير زندگي پُر از ماجرايش شما را به همراه خودش به سرزمين ناشناخته‌ بیماران معتاد مي‌برد و در نهايت توانايي اراده‌ و قدرت خداوند را به شما نشان مي‌دهد كه چگونه هیولای قدرتمند اعتياد در مقابلش خوار و خفيف مي‌شود!
31- خيانت، يك رمان جالب و جذاب و خواندني و نفس‌گير از روابط عاطفی براي آگاهی همه افراد اجتماع است، كه موضوع اصلی آن در رابطه با زندگي مشترك است، خواندن آن‌را به تمامي افراد با سنین مختلف توصيه مي‌شود!
32- لیلاج، كتابي است كه راه‌كارهاي اصول خودیاری سه قدم براي رهايي از معضلات قمار و شرط بندي به شما اطلاعات تجربی از قماربازان نجات یافته مي‌دهد، شما در اين كتاب به علل گرايش افراد به قمار و شرط بندي را خواهيد يافت، يا اگر خودتان قمار و شرط بندي مي‌نماييد، راه‌كارهايي براي رهايي شما پيشنهاد شده است!
33- عادت‌هاي ناسالم و وابستگی، كتابي براي شناختن عادت‌هايي كه از زمان كودكي در ما بوده و اكنون هم اين عادت‌ها هنوز از سرمان بیرون نرفته و موجب اذيت و آزارهاي اساسي در زندگي ما مي‌شود، اين كتاب ما را از زمان عادتهای كودكي رها كرده و به زندگي امروزه بدون عادتها بر مي‌گرداند!
34- خداوند مي‌خواهد ما بخنديم، كتابي طنزگونه كه با تصاوير كاريكاتوري خود از اصول خودیاری انجمن الکلیهای ناشناس، لبخند بر لبان ما مي‌آورد، در اين كتاب از اصول دوازده قدم به شيوه‌اي زيبا و جذاب تعريف و تصوير شده است!
35- بچه‌های خوب، کتاب تربیتی برای کودکان بیش فعال که انتظار و توقع والدینشان باعث گمراهی و بزهکاری در بین این کودکان می‌باشد، خاطرات کودکان بزرگسال که زمانی به خاطر بچه خوب شدن تنبیه شدند و اکنون گم‌گشتگان بیماری عادتها و وابستگی شده‌اند!
36- مقایسه درد بی‌درمان، اصول تربیتی نادرست در خانواده‌های مشکل‌دار و یا آشفته برای ایجاد انگیزه و هیجان و الگوسازی در فرزندان خود مرتکب بزرگترین اشتباهاتی می‌شوند که خودشان از آنها رنجش داشتند، این اشتباهات مانند مقایسه فرزند خود با دیگر کودکان و به رُخ کشیدن موفقیت دیگر کودکان و سرزنش و ملامت کردن این کودکان است که تأثیر مخربی در ایجاد روابط با خود و دیگران و خالق خود می‌گذارند، تربیت کودکان در این فضا و جو باعث ازدیاد بزهکاری و اعتیاد بین این سرخوردگان خواهد شد!
37- درمان خانواده، پایه و اساس این کتاب در مورد بحث روابط متقابل و دلبستگی بین اعضای خانواده است و در این کتاب هم اصول خودیاری معنوی قدمها باعث اتحاد و عشق بین اعضای خانواده شده و حتی انگیزه‌ای برای پیشگیری از افکار و رفتارهای ناسالم در بین اعضای خانواده خواهد شد، آنچه اهمیت دارد این است، که باعث رُشد و تغییرات در رفتار و افکار همه‌ی اعضاء خواهد شد!
38- مهارت‌های زندگی، چندین جلد کتابچه‌ی کوچک برای آموزش نوجوانان و جوان و حتی میان‌سالان توصیه می‌شود، عدم آگاهی ما از اصول زندگی باعث خیلی از صدماتی است که فقط آموزش راجع به آنهاست که فرد را از این صدمات نجات می‌دهد، اصول خودیاری به فرد این امکان را می‌دهد که خودش برای خودش برنامه و طرح اجرا نماید، باعث می‌شود که فرد در زندگی خود انگیزه‌ی قوی برای ادامه دادن و مسئولیت داشته باشد!
39- اعتیاد وارونه، بحث از دوستان همدردی است که فقط به فکر پاکی از مواد مخدر هستند و بهبودی را امری سخت و غیرقابل انجام می‌دانند. کتابی موشکافانه که می‌توانید خودتان را با آن چک کنید و ببینید در کجای مسیر قرار دارید.
40- شیدا همسر یک معتاد، کتابی برای همه که می خواهند فرزندانی موفق تربیت کنند و عزیزانشان را از ابتلا به شبکه ی اعتیاد نجات دهند. برای شناخت دختران جوان که در فکر همسرداری هستند و برای مردانی که می خواهند سالم و با نشاط زندگی کنند.
41- سورا، رمانی بسیار زیبا و هیجانی از سرنوشت دخترکی کوچک ارمنی که در چنگال حوادث تبدیل به زنی بالغ و مسئول می‌شود و زندگیش را در چنگال بی‌مهر زمانه اسیر می‌بیند، رمانی از زمانی نچندان دور که در کنار گوشمان اتفاق افتاده است.
42- ترسیدن و ترساندن، ترسیدن از زمان تولد با ما به دنیا می‌آید و این عکس العمل و یا واکنش ماست که به آن رنگ و لعابی می‌دهد که در ابتدا خودمان را می‌ترساند، سپس دیگران را با ترسهای خودمان می‌ترسانیم.
43- بی‌وفایی، شما با مطالعهی این کتاب متوجه خواهید شد که به خیلی از عهد و قرار و پیمان خودتان پایبند نبودید و با زیرکی کار خودتان را انجام می‌دهید و اصلاً هم به روی مبارک نمی‌آورید و مدعی هم هستید، خواندن این کتاب جالب را برایتان پیشنهاد می‌دهیم.
44- خودشناسی، کتابی جالب و تجربی جهت آشنایی شما با روش‌هایی که عده‌ای توانسته‌اند به خودشان برسند و در این راه به جایگاه‌های رفیع انسانی می‌رسند.
45- جاذبه مرگبار، کتاب تحقیقاتی از جاذبه‌ی عجیب و مرگبار مواد تنباکویی است که با این همه خطرات و بیماری‌ها هنوز هم طرفدارانش خارج از حد باورهاست، کتابی که از تجربیات هزاران نفر از اعضای قدیمی و فعال انجمنهای خودیاری برای ترک سیگار و دخانیات و نیکوتین جمع‌آوری شده است.
46- معنا درمانی، تجربیات آن عده از بیماران غیرقابل درمان و علاج که با گرفتن روحیه و پرورش سیستم ارتباط با خالق هستی و در مسیر معنویت هم به خود و هم به دیگری کمک می‌نمایند. شما با مطالعه‌ی این کتاب متوجه خواهید شد که هیچ بیماری حتی لاعلاج نمی‌تواند به ما انسانها صدمه بزند، اگر چنانچه دستمان در دستان خداوند قرار داشته باشد ما را توانگر خواهد کرد.
47- نام من هیچ‌کس، خاطرات فردی معتاد که از نهایت عمق جهنم نجات یافت و اکنون به عنوان یک خادم در خدمت همدردانش تلاش می‌نماید که شاید این خدمات از حجم صدماتی که به خود و خانواده و اجتماع خود زده است کاهش یابد.
48- ترس دو، خیلی از شما ترس بیماری قرن را خوانده‌اید، به شما مژده می‌دهم که ترس دو برای تکمیل ترس یک هم به شما برای رهایی از ترس و استرسهای زائد و بیمورد کمک بسیار موثری می‌کند.
49- وسوسه مرگبار. باز هم بحث از نیکوتین و سیگار و قلیان است، برای شما که هنوز نتوانسته‌اید وسوسه‌ی مصرف را از سرتان خارج کنید و یا جرات ترک سیگارتان را به دلیل وسوسه‌ی زیاد از حد و تحمل‌تان ندارید.
50- صد سؤال، چهارصد جواب، کتابی جالب و تحقیقاتی که با صد سؤال از چهار صدنفر از افراد موفق که در امر ترک نیکوتین موفق بودند و شما می‌توانید از تجربیات آنها به نحو احسن استفاده نمایید و به خیلی از سؤالات بی‌جواب خودتان خواهید رسید.
51- درمان عادتهای مزمن، ریشه‌ی بیماری وابستگی‌ها و هموابستگی‌های متقابل بر گرفته از همان عادت‌های به جا مانده‌ی دوران کودکی در خودمان است که ما با شناسایی و شناخت عود این عادتها موفق خواهیم شد که به مرور دست از آنها برداریم و خودمان را پیدا نماییم.
52- کتاب قرمز قماربازان، برای رهایی افرادی که به قمار و شرطبندی معتاد شده و زندگی خود را به تباهی کشانده و یا در حال انهدام کانون گرم خانواده‌ی خودشان هستند. کتابی برای رهایی از قمار و قمارباز و دوستان همدوره‌ای که تاثیر ویرانگری روی آنها دارند.
53- آشیانه‌ی فاخته، رومانی از واقعیتهای اعتیاد و رفتارهای بیمارگونه که عاملی در ارتباط با بیماری‌های خطرناک مانند ایدز و هپاتیت و بیماری‌های عفونی که دامنگیر این افراد شده و باعث اشاعه‌ی آنها در بین اقشار جامعه می‌شوند. کتابی متهورانه در در جهت شناخت علل ابتلا به اچ آی وی و در نهایت بیماری ایدز می‌باشد. 54- عادت و وابستگی، شناسایی عادتهای به جا مانده از دوران کودکی که اکنون به صورت حاد وابستگیها و هموابستگیهای متقابل کشنده در آمده است، گذری به دوران کودکی و آشنایی با کودک سرخورده و آزرده‌ی درون که با عادت‌های خود در انتظار دعوت ماست.
55- راه نجات، کتابی برای شناخت و تشخیص و پیام رسانی برای معتادان و مصرف کنندگان مواد مخدر سنتی که راهکارهای موفق و جالبی برای رهایی از مواد مخدر و نیاز به استراحت و بستری شدن در منزل خود دارند. برای کسانی که ترس از ترک کردن دارند و رفاه و آرامش را از خود گرفته و تاثیر زیادی در روند طبیعی زندگی‌شان می‌گذارد.
56- خیانت، یک رمان زیبا و هیجان‌انگیز از روابط انسان‌هایی که در آلایش بیماری خودشان غرقند و به حد و حریم هم بی‌وفایی و خیانت می‌کنند، رمانی نفس‌گیر که مطالعه‌ی آنرا برایتان توصیه می‌کنم. 57- اسرار موفقیت و اعتیاد در روابط جنسی، کتابی متهورانه و موشکافانه از زوایای پنهان بیماری اعتیاد به روابط افسار گسیخته ی جنسی دارد و روشی ساده برای موفقیت در ازدواج دختران و پسرانی که دوست دارند زندگی سالم و پویایی و بدون خطا و پاکی داشته باشند.
58- آنچه که هموابستگان باید بدانند. کتابی که مطالعه‌ی آنرا به همه‌ی مردم توصیه می‌کنم، که بتوانند این بیماری مهلک که زیربنای تمام خلافکاری و نادرستی‌هاست را شناسایی نمایند و ناآگاهانه خودشان را در کمند این بیماری مکار و فریبنده گرفتار نکنند.
59- مقایسه درد بیدرمان، همه‌ی ما با مقایسه شدن و مقایسه کردن آشنا هستیم و خیلی از ما بابت آن به سختی رنج و عذاب برده‌ایم، متاسفانه این روش و سیستم غلط به عنوان عاملی برای الگوسازی و الگوگیری تربیتی و آموزشی در کودکان درآمده است، که از طرف دیگر باعث از بین رفتن زندگی و ارتباطات انسانی در بین افراد خانواده شده است.
60- کتاب سبز، کتابی برای کارکرد دوازده سنت و دوازده قدم خودیاری پیشرفته‌ی رهایی از وابستگی و هموابستگی‌های متقابل به چاپ رسیده است.
61- آغاز بهبودی، کتابی مرحله‌ای برای کسانی که می‌خواهند خود را در شروع و آغاز بهبودی پیگیری کنند. مطالعه‌ی این کتاب را به تمام هم‌دردانی که با عادت‌ها و وابستگی و هم‌وابستگی متقابل مشکل دارند و یا دوست دارند اطلاعات جامع از این بیماری داشته باشند توصیه می‌شود.
62- راه درست، کتاب مفید برای شناخت عادتهای ناسالمی که از دوران کودکی در سرمان باقی مانده و اکنون بعنوان وابستگی و هموابستگی مزمن در آمده و زندگیمان را به آشفتگی کشانده است، کتابی برای آشنایی شما با کارکرد سه قدم در این رابطه است.
63- سه قدم برای سرطانی های ایران، شناخت کارکرد اصول سه قدمی برای افرادی که در خانواده ای زندگی میکنند که یکی از نزدیکانشان به سرطان مبتلا هستند و یا افرادی که سرطان دارند و میخواهند بطریقی روحیه خود را بالا ببرند تا در مقابل عفریت مرگ مقاوم باشند.
64- اعتیاد اینترنتی، این روزها اعتیاد فقط از نوع مواد مخدر های معروف و یا الکل و سیگار و قلیان و قرص نیست، اعتیاد اینترنتی بلای خانمانسوزی است که دامان عده ی زیادی را گرفته و کودکان زیادی هم در لیست اولویتهای کمک رسانی هستند و همچنین بلای تلفن همراه است که این وابستگی هم کمتر از مواد مخدر صدمه به کانون خانواده نزده است.
65- CD هاي مخصوص کارکرد اصول معنوی خودیاری قدم آواز رهايي در چند طرح و برنامه براي كاركرد قدم‌هاي نيكوتين‌ و سنت و قدمهای رهايي از وابستگي‌ها و پي‌گيري شجره‌نامه‌ي خانوادگي و نجات از عادتها است كه با شناخت شما از وابستگي و عوارض نيكوتين و شجره‌نامه‌ي خانوادگي، خودتان را از دام اين بيماري‌ها نجات خواهيد داد، فعلاً شناخت شما از بيماري خودتان مهم است، براي بقيه‌ي بهبودي كاركرد اين قدم‌ها توصيه مي‌شود!

درباره

عضوی از انجمن های دوازده و سه قدمی، خدمتگزار سایت بانیان بهبودی،

5 دیدگاه ها

 • محمود 7 نوامبر, 2014 at 20:44 پاسخ

  سلام
  ممنون از اطلاع رسانی شما.
  این کتاب‌ها رو از کجا میشه تهیه کرد؟

 • دانيال 4 ژانویه, 2015 at 23:00 پاسخ

  سلام خسته نباشيد .
  احسنت به تلاش شما ، واقعا اگر افرادي مانند شما نبودند امكان بهبودي براي افراد امكان نداشت .نشريات و كتب نقش مهمي در بهبودي افراد دارد.
  خداقوت . دوستدارت دانيال

 • بهرام 28 نوامبر, 2016 at 01:46 پاسخ

  سلام وقت بخیر و خدا قوت
  چطور میتونم با اقای شاپور الف مکاتبه داشته باشم لطفا راهنمایی کنید

 • محمدرضاعباسی 23 آوریل, 2018 at 09:58 پاسخ

  سلام چگونه می توانم بااقای شاپورالف تماس یامکاتبه داشته باشم باتشکر

  • admin 30 آوریل, 2018 at 16:52 پاسخ

   تلگرام یا فیس بوک

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس